Ефективність світлового оформлення свята з використанням  світлового обладнання залежить від обраного типу, виду, потужності і кількості світлових приладів, а також від майстерності оператора світла. Вибір світла для дискотек, концертів, шоу, фестивалів є однією з найголовніших завдань організатора, так як світлове рішення сцени повинно чітко відповідати енергетиці відбувається. При проведенні презентацій, модних показів, виставок, інших всіляких подій організатору не менш важливо обдумати сценарій з використанням світла і світлового обладнання, щоб зробити потрібний ефект на цільову аудиторію.

Отже, безперечно, професійне світло – невід’ємна частина практично будь-якого заходу. Правило говорить: «Там, де є сцена, – повинен бути світло».

Правильно підібрана світла і світлового обладнання – це відповідальна і досить складне завдання, але ми завжди готові Вам допомогти.

Архітектурне світло

Навіть там, де немає сцени, має сенс використовувати різне світлове обладнання, що задає тон, формує настрій свята, що створює його загальну атмосферу. Особливо ефективно – поєднання світла генераторів спецефектів плюс різні декоративні елементи. Чудове рішення, – коли світло перебувати всередині будь-якого декоративного об’єкта (куля, зірка, колона, скульптура та ін.) Або сама декорація складається з світлових об’єктів. Це дуже просте, швидке і, найголовніше, – найбільш ефективне рішення для «розкачки» будь-якого свята. Запрошені гості, безсумнівно, оцінять старання організаторів заходу, якщо зал буде красиво прикрашений і в ньому приємно буде знаходитися.

Сучасне освітлювальне обладнання – це керовані на комп’ютері світлові прилади, скануючі голови, сканери, світлові гармати, прожектори, світлодіодні світильники, генератори спеціальних ефектів, лазери, стробоскопи. На комп’ютері можна створювати справжнє світлове шоу! При оренді світла оператор світла підбирає під кожну музичну композицію світлове рішення – це свого роду творчість. І Ви теж, замовивши у нас світлове обладнання, можете взяти участь в цьому творчому процесі і замовити (наприклад, для першого танцю молодят) світлове шоу в тих кольорах, темпі, ракурсі, як Ви того самі захочете!

Динамічні світильники (диско світло) – найдорожче, але ефектне рішення, часто використовується на невеликих заходах, корпоративах, дискотеках, вечірках. Це саме часто замовляється світлове обладнання та прилади.

Світлові гармати створюють світловий акцент. Вони незамінні, коли потрібно виділити виступає артиста або який-небудь предмет на сцені. Найбільш часто світлову гармату замовляють на модні покази або на презентацію, всюди, де необхідно забезпечити ефектний «вихід» на сцену або подіум, звернути особливу увагу на кого-небудь або що-небудь.

Заливний світло – це стаціонарні світильники, що розміщуються на сцені або підвішуються на спеціальних конструкціях над сценою. Вони забезпечують світло різних кольорів і управляються за допомогою комп’ютера. Заливний світло беруть на заходи в приміщеннях, які мають недостатнє освітлення сцени.

Сканери схожі на диско світло, але напрямок і динаміка світлових променів регулюються через комп’ютер. Це дає можливість створювати динамічні світлові картини і світлові фігури на підлозі, сцені, стелі, стінах.

Лазери створюють різні зображення, фігури, символи, написи на сцені, стінах і навіть на хмарах.

Сценічні спецефекти просто незамінні на галасливому веселощі: генератор конфетті, генератор снігу, дим машина , генератор мильних бульбашок.

Телевізійне світло

Сценічне освітлення – це ціла система регульованих світлових приладів. Ця система складається з світла: передній, задній, нижній, верхній, бічне світло і їх поєднання. Це можуть бути точкові джерела світла (прожектори, гармати, сканери, прилади повного обертання) або лінійні джерела світла (світильники, рампи, світлові панелі). Оператор по світу може керувати за допомогою комп’ютера такими параметрами освітлення як сила і потужність світла, напрямок, динаміка, розподіл, кольоровість. Він як справжній художник «малює» світлом сцену, керуючи світловими приладами, змінюючи їх параметри, задаючи географію і напрямок світла.

Як ми вже підкреслили, сценічне освітлення сцени є мистецтвом, тобто неможливо формалізувати і визначити єдині стандарти щодо вибору освітлення сцени та світлового обладнання . Однак кілька правил все ж є.

Сценічне світло повинен підкреслювати і підсилювати враження від того, що відбувається на сцені, гармоніювати з задумом і ідеєю режисерів, постановників, артистів, організаторів свята. Якщо цей виступ музичного гурту, артиста, вокаліста, то світло буде основою для створення і посилення відповідного візуального образу і ідейної спрямованості відбувається на сцені дійства.

Ренді генератор мильних бульбашок, генератор конфеті, дим машини, генератори спецефектів. Для виступу поп-зірки, інструментального ансамблю, оркестру, рок-групи, виконавців українського національного ансамблю пісні і танцю, епатажної театральної постановки не може використовуватися один і той же сценічне світлове рішення. Це і зрозуміло. Іноді результат роботи світлового обладнання повинен бути максимально м’яким і ненав’язливим, наприклад, коли грає симфонічний оркестр або на сцені відбувається сольний виступ, читання віршів, бесіда, монолог. У цьому випадку світло на сцені необхідний, але він повинен бути спокійним, тонко передає атмосферу.

Театральне світло

Загальне правило для оператора світла – світло повинне підкреслювати жести і міміку виступаючих артистів і музикантів, передавати плавність або різкість їх рухів, створювати «блиск» або «матовість» загального фону, посилювати потрібний ефект декорацій. Все це в сукупності створює ту неповторну візуальну атмосферу, яка разом з музикою і танцем створює загальну гармонію того, що відбувається на сцені.

Світлове оформлення не повинно бути однаковим впродовж усього сценічної дії. Закінчився виступ дійства, можна сконцентрувати світло на музикантів і світловий гарматою «виділити» диригента, коли він повернувся обличчям до глядача. Виходить на сцену «зірка» естради – можна різко зробити паузу, приглушити світло, а потім різко включити світлові прожектори і направити їх на артиста.

Однако іноді задній план сцени необхідно приховати, іноді, навпаки, – створити як би «рух хвиль» або світіння місяця на задньому плані сцени. Як в танцях і в музиці, в світловому оформленні сцени повинні бути стиль і гармонія, потрібно виділяти акценти, робити паузи, підтримувати динаміку, ефективно застосовувати колірні переходи.

Якщо на сцені пара кружляти в романтичному танці, – загальне світло можна прибрати, але направити на танцюристів стежать світлові прилади, особливий ефект при цьому справить враження туману, що генерується дим машиною. Урочистий перший танець молодят, – тут просто необхідно посилити головну ноту весілля, – випускаємо конфетті у вигляді рожевих сердечок, «білого снігу», «пелюсток троянд», листя, блискіток.

Світлове оформлення сцени повинно забезпечувати повну видимість того, що відбувається на сцені. І тут виникають питання як про кількості світла і якості світлових приладів як таких. При замовленні світлового обладнання організатори заходу повинні гранично уважно поставитися до кількості і типу світла, необхідного для оформлення того чи іншого заходу. Також не зайвим тут буде звернути увагу на якість світлових приладів, особливо на показники потужності світлового потоку і розподільної здатності світлового обладнання в просторі.