Скорочення термінів будівництва і як наслідок зниження витрат на об’єкт досягається в першу чергу застосуванням металевих прогонових будов. Проектування мостів супроводжується грамотно складеним проектом виробництва робіт (ППР) з усіма необхідними додатками, включаючи технологічний регламент на складання та зварювання металевих прогонових будов.

Конструкції мостового типу в залежності від призначення і виду поділяються на кілька великих груп. Кожна група має свої індивідуальні особливості. Розробка проектно-кошторисної документації на будівництво мостів починається з отримання технічного завдання. У ньому замовник вказує дані по схемі споруди, пропускну здатність і максимальні навантаження. Інститут займається розробкою проектів на залізничні, автомобільні, комбіновані і пішохідні надземні мости.

Будівництво мостів

По різновидах статичних схем (конструкції) мости можуть бути:

  1. Балкові. Найбільш простий вид, за таким типом наприклад, розробляється проектна документація на будівництво пішохідних мостів. Відстань між суміжними опорами перекривається балками, сприймаються тільки вертикальні навантаження, горизонтальні навантаження при цьому мінімальні. Можуть мати розрізну, нерозрізну, консольну або температурно-нерозрізну схеми. Пролітні системи можуть виготовлятися з металевих ґратчастих конструкцій або у вигляді балок, з улаштуванням. Розрізна система має кілька окремих балок, кожна з яких перекриває тільки один проліт. У нерозривному системі одна балка може перекривати кілька прольотів, для консольної системи проектуються два типи балок – на опорах і консольних звісах. Температурно-нерозрізна система має дві опорні балки, об’єднані за допомогою сполучної плити. Така система в залежності від напрямку навантажень працюємо як розрізна або нерозрізна.
  2. Ферменние. За цією схемою виконується проектування автодорожніх мостів, залізничних і навіть пішохідних. Щодо легкі конструкції дають можливість перекривати великі прольоти.
  3. Розпірний або арочні. Навантаження можуть мати як вертикальний, так і горизонтальний напрямок, використовуються під час комплексного проектування мостів, мають кілька видів розпірних систем. Залежно від конкретних умов експлуатації і початкових технічних даних співробітники вибирають найбільш оптимальну систему, комплексне проектування виконується за встановленою схемою виробництва робіт.

За призначенням мости можуть бути:

  1. Пішохідні. Такі мости зводяться для полегшення подолання пішоходами природних або штучних перешкод.
  2. Залізничні. Цей тип мостів будують для проведення залізничних колій над перешкодами різного роду – над автодорогами, річками тощо.
  3. Автодорожні мости і естакади, розв’язки. Дані мости проектуються для автомобільних доріг – при перетині кількох магістралей або якщо шлях перепиняють природні перешкоди – наприклад, водойми.